Hist├│ria

Spolo─Źnos┼ą SMS a.s. (pôvodne STAVBY MOSTOV SLOVAKIA, a.s.) bola zalo┼żená na jar v roku 1997 ako jedna z dvoch dcérskych spolo─Źností vtedajšej spolo─Źnosti Stavby most┼» Praha, a. s. (teraz SMP CZ, a.s.). Prvá spolo─Źnos┼ą SM 7 bola zameraná na predpínanie ┼żelezobetónových konštrukcií a spolo─Źnos┼ą STAVBY MOSTOV SLOVAKIA, a.s. bola vytvorená s prvotným cie─żom výstavby mostov na území Slovenskej republiky. Po─Źas prvých desiatich rokov pôsobenia spolo─Źnos┼ą realizovala predovšetkým opravy a sanácie mostných objektov, kedy jej ro─Źný obrat dosahoval úrove┼ł cca 2 mil. EUR. Spo─żahlivos┼ą a kvalita prevedených prác spolo─Źnosti zabezpe─Źila postupný nárast obratu ako aj spoluprácu s najvä─Źšími stavebnými spolo─Źnos┼ąami na slovenskom trhu. Spolo─Źnos┼ą za─Źala realizova┼ą mostné objekty na významných dia─żni─Źných stavbách (zákazka R2 Figa – obchvat, Mengusovce – Jánovce,  R1 ┼Żarnovica – Šášovské Podhradie), ─Źím si vytvorila jednak dobré meno ako aj rešpekt v o─Źiach konkurencie. Zlomovým rokom pre spolo─Źnos┼ą bol rok 2009, kedy spolo─Źnos┼ą dostala príle┼żitos┼ą potvrdi┼ą svoju kvalitu na prvom a doposia─ż jedinom PPP projekte (Public-Private Partnership) - R1 Nitra - Tekovské Nemce a Banská Bystrica – Severný obchvat.  Na projekte s objemom viac ako 95 mil. EUR naša spolo─Źnos┼ą zrealizovala 24 mostných objektov a 15 protihlukových stien, ─Źím prispela k zvýšeniu plynulosti a bezpe─Źnosti na novovybudovaných 51,6 kilometroch slovenských ciest. Pri výstavbe mostov boli pou┼żité monolitické konštrukcie na pevnej skru┼żi ale i prefabrikované (prie─Źne alebo pozd─║┼żne) nosné konštrukcie. Spolo─Źnos┼ą aj po ukon─Źení projektu PPP R1 pokra─Źuje v realizácii projektov s celoslovenským rozmerom, ─Źi u┼ż pre najvyšších verejných investorov ako Národnú dia─żni─Źnú spolo─Źnos┼ą, Slovenskú správu ciest, ako aj pre viaceré spolo─Źnosti a organizácie zo súkromného sektora. 

Za obdobie 17 rokov spolo─Źnos┼ą prešla výrazným vývojom, a to od sanácií a rekonštrukcií cez in┼żinierske stavby a┼ż k pozemným a vodohospodárskym stavbám. Všetko s jednozna─Źným zámerom, vytvorením pevného a stabilného postavenia na slovenskom stavebnom trhu.

V roku 2015 mala spolo─Źnos┼ą 18 rokov, symbolicky povedané je u┼ż plnoletá, ─Źo jej na jednej strane umo┼ż┼łuje prijíma┼ą slobodné rozhodnutia, ale na druhej strane ju zárove┼ł zaväzuje k zodpovednosti za svoje ─Źiny. Všetci jej zamestnanci sú zárukou toho, ┼że bude prijíma┼ą správne rozhodnutia a ┼że tak do budúcna len potvrdí svoje stabilné miesto na slovenskom stavebnom trhu.

D┼ła 30. apríla 2016 došlo k zmene názvu spolo─Źnosti STAVBY MOSTOV SLOVAKIA, a.s. na SMS a.s. pod─ża rozhodnutia predstavenstva. Zmena názvu súvisela s rozšírením ponuky stavebných ─Źinností, realizovaných našou spolo─Źnos┼ąou.

SMS a.s.

Partizánska cesta 91

974 01  Banská Bystrica