09.02.2022 prevzatie staveniska zákazky „Rekonštrukcia mosta cez rieku Váh na ceste ll/513 v Hlohovci, ev. č. mosta 513-006“

Dňa 09.02.2022 naše konzorcium SMS – Kovo-Sklo Hlohovec vedené spoločnosťou SMS a.s. prevzalo stavenisko zákazky „Rekonštrukcia mosta cez rieku Váh na ceste ll/513 v Hlohovci, ev. č. mosta 513-006“. Investorom je Trnavský samosprávny kraj.

Rekonštrukcia mosta je plánovaná na 18 mesiacov s rozdelením do troch etáp.

V prvej etape výstavby, ktorá je plánovaná na dva mesiace zrealizujeme prístupové komunikácie, zariadenie staveniska, zosilnenie spodnej stavby mosta v oblasti pilierov P2 – P5 a prípravné práce pre externé predpätie prefabrikovanej časti nosnej konštrukcie.

Druhú etapu odštartujeme po Veľkonočných sviatkoch a bude mať dĺžku 6 mesiacov. Táto etapa zasiahne do života vodičov z dôvodu vylúčenia dopravy na moste. V tejto etape zrealizujeme výmenu vyrovnávajúcej dosky nosnej konštrukcie, zmonolitnenie kĺbu v poli 6 nad riekou Váh, namontujeme a zaktivujeme externé predpätie mosta, vymeníme mostné závery, namontujeme rímsové konzoly, položíme nové vozovkové vrstvy a namontujeme stĺpy verejného osvetlenia.

V záverečnej poslednej etape dokončíme sanácie mosta, ilumináciu podhľadov a úpravy pod mostom.

Je pre nás cťou realizovať túto stavbu a ospravedlňujeme sa verejnosti za obmedzenia, ktoré si tato stavba vyžaduje.

Od dnešného dňa môžete navštíviť informačné stránky k priebehu rekonštrukcie:
https://hlohoveckymost.sk/

Aktuality / 09.02.2022 prevzatie staveniska zákazky „Rekonštrukc
Aktuality / 09.02.2022 prevzatie staveniska zákazky „Rekonštrukc

SMS a.s.

Partizánska cesta 91

974 01  Banská Bystrica